Biz Kimiz?

Türkiye’ de dondurma sektörü 1990’ lı yıllardan itibaren hızlı bir büyüme dönemine girmiştir. Çok sayıda küçük üreticilerin bulunduğu bu sektöre yatırımlar artmaya başlamıştır. Modern ve ileri teknolojiyle yatırım yapan firmalar gelişim sürecini hızlandırmıştır. Bu gelişim süreci içerisinde 2005 yılında Arılar İnşaat Gıda San. Tic. Ltd. Şti. Karda Dondurmaları markasıyla faaliyete başlamıştır.

Malatya’da 2. Organize Sanayi Bölgesinde 14.250 m² arazi üzerine 750 m² kapalı alanla kurulmuştur. Günümüzde ise 10.000 m² kapalı alana sahip bir tesis haline gelmiştir. İlk kurulduğunda 1 makineyle, günlük 1-2 ton dondurma üreterek üretime başlayan fabrika, İtalya’ dan getirtilen, 2 adeti çok yüksek kapasiteli olmakla beraber 6 makineyle günlük 40 ton üretim kapasitesine sahip hale gelmiştir. İşletmede 20 çeşit ürün üretilmekte ve farklı aromalarla üretim yapıldığında ise bu sayı 44 çeşide çıkmaktadır. Aynı zamanda gıda güvenliği için gerekli olan ISO 9001: 2008 , ISO 22000, BRC, Helal Gıda Sertifikası, 14000 Çevre Yönetim Sistemleri belgelerine sahiptir.

Doğu Anadolu Bölgesi’nde dondurma sektöründe bulunan 3 büyük tesisten birisidir. Yerel sermeye ile kurulmuştur. En modern dondurma tesislerinden biri olmasının yanı sıra soğuk hava depolarında 680 ton dondurma stoklama imkanına sahiptir. Yılın 6 ayı üretim yapmaktadır. Kalan süreçte ise fabrikanın bakım ve düzenleme çalışmaları yapılmaktadır. Yurtiçinde Malatya dışında Şanlıurfa, Adana, Samsun, İzmir, Ankara,İstanbul, Mersin gibi büyük illerde bayilikleri bulunurken, yurtdışında ise Irak ile ihracat yapmaktadır. Ayrıca, Gürcistan,Arabistan ve Bosna Hersek’le de ihracat görüşmeleri yapılmaya başlanmıştır.

Yatırım planları kapsamında ürün yelpazesini genişleten Karda Dondurmaları ar-ge çalışmalarına aralıksız devam etmektedir. Bu anlamda Fırat Kalkınma Ajansı’na Satışın, Karın, Kalitenin Artırılası Projesi, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu ’na Süt ve Süt Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması üzerine 2 proje sunmuş ve bu projelerle destek sağlamıştır.

Her yıl büyüyerek gelişen Karda Dondurmaları bölgeye de bir çok katkı sağlamaktadır. Bu katkılardan en önemlisi, 2005 yılında 8-10 kişi ile üretime başlayan tesis 12 yılın ardından artık en az 100 kişiye istihdam sağlamaktadır. Ayrıca bölgedeki süt üreticilerinin sütlerini kullanarak onlara destek sağlamaktadır.

YERLİ ÜRETİM KARDA DONDURMA
karda_logo_beyaz
ÜRÜNLERİMİZ
KARDA DONDURMA ÜRÜN LİSTEMİZ
Jumbo...
Sandwich...
Süper Cornet...
Siz & Biz Kornet...
Maraş Kornet...
Karnetta...
Moment...
Banny...
Sürpriz...
Ninoo...
Beester...
Karcup...
Maraş Kase...
Maraş Lüx...
Maraş 500-1000ml...
Maraş'dan 500 Ml...
Litrelik...
Roket Buz...
Bamby Buz...
EN YENİ DONDURMALARIMIZ
Moment Dondurma...
Moment Ahududu...
GALERİ
Ürünlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz